Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

ZGM w Zawierciu

ZGM w Zawierciu

Witamy na stronie zgm-zawiercie.pl

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej

w Zawierciu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Ważna informacja dla najemców lokali użytkowych

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu informuje, że od dnia 14.10.2022 r. obowiązują nowe zasady umieszczania szyldów i urządzeń reklamowych na terenie gminy Zawiercie, które zostały określone w  Uchwale Nr LXVII/909/22 Rady Miejskiej w Zawierciu z dnia 31 sierpnia 2022 r.
Okres dostosowania istniejących reklam i szyldów wynosi 5 lat. Najemcy lokali użytkowych, którzy zamontowali na elewacjach budynków szyldy informujące o charakterze ich działalności mają okres dostosowania ich zasad ustalonych w ww. uchwale do dnia 15 października 2027 r., a w przypadku instalacji szyldu czy tablicy reklamowej po 14 października 2022 r. należy niezwłocznie ich gabaryty, formę, rodzaj materiału dostosować do zasad ustalonych w ww. uchwale.
Nadmieniamy, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane – instalacja tablic i urządzeń reklamowych (szyld również jest tablicą reklamową) podlega zgłoszeniu w Wydziale Architektury Starostwa Powiatowego w Zawierciu (art. 29, ust. 3, pkt 3, lit. C ustawy Prawo Budowlane). 
Przed zgłoszeniem zamiaru instalacji tablicy reklamowej czy szyldu do Wydziału Architektury Starostwa Powiatowego w Zawierciu, należy złożyć wniosek do Wydziału Zagospodarowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Zawierciu o wydanie opinii dot. formy i lokalizacji szyldu czy reklamy. 
Informujemy, że istnieje możliwość wystąpienia do Wydziału zagospodarowania Przestrzennego Urzędu Miejskiego w Zawierciu o wydanie opinii w celu sprawdzenia czy istniejący szyld jest zgodny z przepisami uchwał (wniosek dostępny jest na stronie Urzędu Miejskiego w Zawierciu, w zakładce „Poradnik interesanta” – Wydział Zagospodarowania Przestrzennego:  https://www.zawiercie.eu/kategorie/wniosek-o-wydanie-opinii-dotyczacej-formy-i  )
Po 5-letnim okresie przejściowym, podmiot, który umieścił tablicę reklamową w tym szyld niezgodnie z zapisami uchwały Nr LXVII/909/22 Rady Miejskiej w Zawierciu z dnia 31 sierpnia 2022 r. podlegać będzie karze pieniężnej.
Prosimy wszystkich najemców lokali użytkowych o dostosowanie swoich szyldów do zapisów ww. uchwały.

Kontakt w sprawie uchwały reklamowej:
Urząd Miejski w Zawierciu ul. Leśna 2, 42-400 Zawiercie
pok. 9,10, 212.
tel. 32 4941253, 32 4942043, 32 5722534
e-mail: architektura@zawiercie.eu

15

MAR

2023

539

razy

czytano

10/215

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Zawierciu

Najnowsze aktualności

Polecamy

wyszukiwarka grobów Cmentarza Komunalnego w Zawierciu

Biuro windykacji i zamiany mieszkań

Zdjęcie: ZGM w Zawierciu.

Galeria zdjęć

Zdjęcie: Osiedle ZGM.
Logo serwisu.

Zakład

Gospodarki Mieszkaniowej

Zdjęcie: Osiedle w Zawierciu - ZGM.
Zdjęcie: Zawierciańskie osiedle należące do ZGM.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Ukryj moduł.